+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Tüm Makale
Adaylar ve İşverenler Neden Görünütülü Özgeçmişi Tercih Etmeli ?
Tarih
Görüntülenme 4407
Hazırlayan EDİTÖR

Adaylar İçin Görüntülü Özgeçmiş Nedir, Nasıl Hazırlanması Gerekir?

Küresel piyasalardaki gelişim döngüsü ve internetin yaygın kullanımı ile zaman tasarrufunun ön plana çıktığı görülmektedir. Çalışan seçme yerleştirme işlemlerinin uzunluğu ve zorluğu değişen dünyada hem iş arayanların hem de işverenlerin değişik formlar kullanarak bu süreç kısaltmak istedikleri bilinmektedir. Bu arayışlar arasında en etkili olan görüntülü özgeçmiş ile iş arayanlar oturdukları yerden bir anda yüzlerce değişik işverenin bilgisayarına doğrudan ulaşarak yorucu olan ön mülakat sürecini atlatıyorlar. Böylelikle fiziksel, zihinsel ve maddi olarak yıpranmadan aynı anda birçok iş mülakatına katılmış oluyorlar.
Size verilmiş olan 1 dakikalık süreyi verimli kullanmanız için aşağıda yer alan maddelere dikkat etmenizi öneririz. Çünkü görüntülü özgeçmişinizi izleyecek olan şirketler hitabet gücünüz, duruşunuz ve kendinize güveninizi öncelikli olarak inceleyeceklerdir.
Görüntülü özgeçmişinizi belden yukarınız net bir şekilde görünecek şekilde çekiniz.
Arka onun açık renk ve aydınlatmanın iyi olmasına dikkat ediniz.
Resmi giyininiz.
Net ve anlaşılır bir şekilde konuşunuz.
Görüntülü özgeçmişin başında adınızı ve soyadınızı belirtiniz.
Yazılı özgeçmişinizde yer alan bilgilerden daha fazla hedefleriniz, projeleriniz, geçmişteki başarılarınız gibi konulardan bahsediniz.

İşverenler İçin Görüntülü Özgeçmiş Nedir, Nasıl Değerlendirilmesi Gerekir?

İşe alım sürecinizi hızlandırmak ve kolaylaştırmak için isbasvurum.com’un sunduğu görüntülü özgeçmiş hizmeti ile programınızı organize etmenize gerek olmadan gün içinde onlarca aday ile ön mülakat yapabilirsiniz.
İsbasvurum.com’da hazırlayacağınız görüntülü özgeçmişinizin uzunluğu en fazla 1 dakika olacaktır. Üye olan firmalarımız, bu bir dakikalık sürede iş arayanlar hakkında ön bilgiye sahip oluyorlar. Görüntülü özgeçmiş sayesinde adayların daha kolay akılda kalmasını sağlanıyor. Başta satış pazarlama, call center gibi diksiyonun büyük önem taşıdığı işler olmak üzere tüm sektörlerde ve iş alanlarındaki başvurular için görüntülü özgeçmiş kullanılabilmektedir.
Görüntülü özgeçmişleri satın almış olduğunuz krediler sayesinde sistemin içinde yer alan bölümden izleyebilirsiniz. Unutmayınız ki seçme yerleştirme zorlu bir süreçtir bu nedenle iş arayan bir adayı değerlendirirken görüntülü özgeçmişin yanında diğer yöntemleri de kullanmanızı öneririz.
 


Partnerimiz:  Jooble |  Türkiye'nin iş ilanları