+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Tüm Makale
Akıllı Telefonların Kariyerinize Olumlu Ve Olumsuz Etkileri
Tarih
Görüntülenme 3070
Hazırlayan EDİTÖR

Akıllı telefonların hayatımızda kapladığı yer giderek büyürken ve kullanım yoğunluğu ile ilgili tartışmalar sürerken, biz de akıllı telefonların kariyeriniz üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini mercek altına almak istedik.

OLUMLU ETKİLERİ:

·  Bilgisayarınız yanınızda yokken önemli bir e-posta göndermeniz, bir görüşme yapmanız veya bir telekonferansa katılmanız gerekiyorsa yardımınıza akıllı telefonlar yetişir.

·  Müşterinizle önemli bir toplantıdayken, kısa sürede bir cevap, bilgi veya fiyat paylaşmanız istendiğinde ilgili yetkiliye ulaşarak hemen gerekli cevabı sunabilirsiniz.

·  Takım çalışması gerektiren projelerde, takım arkadaşlarınızla hızlı ve verimli bir şekilde iletişim kurarak projeyi ilerletebilirsiniz.

·  Kartvizitliğinizi, takviminizi ve ajandanızı yanınızda taşımanıza gerek olmadan tüm bilgilere kolaylıkla ulaşırsınız.

·   Başka bir şehirde, hatta başka bir ülkede bile olsanız müşterileriniz veya yöneticileriniz size ulaşabilirler.

OLUMSUZ ETKİLERİ:

·  Önemli bir toplantı, sunum veya eğitimde sürekli olarak akıllı telefonunuzun ekranına bakmanız saygısızlık olarak algılanabilir.

·  Akşam, ofisinizden çıkıp evinize gitseniz bile telefonunuzdan işlerinizi takip etmeye devam ettiğiniz için çalışma saatleriniz uzar ve dinleneceğiniz zamanlardan kısmış olursunuz.

·   Telefonunuzun tuş sesleri, mesaj uyarı sesleri ve zil sesinin yüksek olması sizin ve çalışma arkadaşlarınızın dikkatini dağıtabilir ve iş verimliliğiniz etkilenebilir.

·  Uyumadan önce akıllı telefonunuzla ilgilenmeniz, uyku kalitenizi etkileyebilir veya uykusuzluğa yol açabilir.

·  Telefonunuzun alarmı, klasik bir çalar saatin aksine kolaylıkla kapatılabileceği için uyuyakalıp işinize geç kalabilirsiniz.

·  Yıllık izindeyken, havuz kenarında bile uzun görüşmeler yapmak durumunda kalabilirsiniz.

·  Akıllı telefonunuzla sık ve uzun telefon görüşmeleri yapmanız, duruş bozukluklarına, sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir. Sürekli olarak ekrana bakmaktan, gözleriniz de yorulabilir.

Teknolojinin bir taraftan hayatlarımızı kolaylaştırırken diğer taraftan da yeni zorluklar getirdiği hepimizce bilinen bir durum. Bu doğrultuda, akıllı telefonların kariyerinize etkilerinin hangi noktada olumlu hangi noktada olumsuz olacağı aslında biraz da sizin kullanım tarzınıza bağlı olarak şekillenecektir.

Hep iyi haberler almanız dileğiyle

Partnerimiz:  Jooble |  Türkiye'nin iş ilanları