+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Tüm Ropörtaj
iPad Air kazanan üyemiz Merve Güven ile yaptığımız röportajı sizlerle paylaşmak isteriz.
Tarih
Görüntülenme 4585
Hazırlayan Ferhat Mısırlı


iPad Air kazanan üyemiz Merve Güven ile yaptığımız röportajı sizlerle paylaşmak isteriz.

Merhabalar. Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?


-İsmim Merve Güven. Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden geçen yıl mezun oldum. Anadolu Üniversitesi bürosunda 6 ay geçici personel olarak görev yaptım. Şu anda artık kalıcı bir iş arayışım mevcut.Fastercv ile ilk olarak nerede karşılaştınız?


-Eşim internetten iş ilanlarına bakarken sizin sitenizde BSH’ın ilanlarına rastlamış. Kariyer Portallarından uzun süredir bir geri dönüş alamamama karşın sitenizi denemenin bize bir şey kaybettirmeyeceğini, aksine yeni kurulan bir site olduğunuz için şansımızın daha da yüksek olacağını düşündük. Açıkçası cvmi bırakırken öncelikli amacım da ipad kazanmak değil iş bulma sürecimi hızlandırmaktı.Ne kadar süredir aktif olarak iş arayışı sürecindesiniz ve istediğiniz gibi bir kariyer fırsatıyla karşılaşma şansınız oldu mu?


-Uzun süredir aktif olarak iş arayışında olmama rağmen maalesef istediğim gibi bir fırsatla karşılaşamadım. İngilizce seviyemin düşük olduğunu ve daha önce tam zamanlı bir iş tecrübem olmadığını defalarca cvlerimde belirtmeme karşın. Sürekli beni çağırıp, İngilizce seviyemin yetersizliği ve tecrübe eksikliğimin sorun teşkil ettiğini söylüyorlar. Hâlbuki bunlar zaten benim özgeçmişimde belirttiğim unsurlar. Bu iletişim sorunu sebebiyle defalarca zaman kaybına uğradım.Peki bugüne kadar kullandığınız kariyer sitelerinden gelen ‘özgeçmişinize uygun ilanlar var’ maillerinde sizin profilinizle alakası olmayan iş ilanlarıyla karşılaştığınız oldu mu?


-Açıkçası zaten ya dönmüyorlar, döndükleri zaman da uygun değilsiniz diyorlar. Uygun değilse o zaman neden bu mailleri benim önüme getiriyorsunuz? İş görüşmesine gitmem demek çocuğumu bir yere bırakmak zorunda olmak demek ki, gereksiz yere yollanan görüşme teklifleri ciddi zaman kaybetmeme yol açtı.Bizim de tek amacımız sizin gibi sorunlarla karşımıza gelen adaylara alternatif bir çözüm sunabilmek, peki ipad kazandığınızı söylediğimizde neler hissettiniz?


-Dürüst olmak gerekirse ben başta inanmamıştım. Çünkü hayatımda böyle çekilişlerden hiçbir şey çıktığını görmedim. Eşimi arayıp herhalde birileri benimle oyun oynuyor dedim. Fakat daha sonra Fastercv’nin twitter hesabından kampanya sonucunun yayınladığını görünce her şeyin gerçek olduğunun farkına vardım. Benim için unutulmaz bir Bayram hediyesi oldu.  Herkese çok teşekkürler.Ipadinizi güzel günlerde kullanmanızı diliyoruz, aynı zamanda en kısa sürede size uygun bir pozisyonda iş bulmak için fastercv ekibi olarak bütün imkânlarımızı seferber edeceğimizden şüpheniz olmasın.


-Benim için özgeçmişime gerçekten uyan iş fırsatlarıyla beni buluşturmanızdan daha büyük bir hediye olamaz. Bütün fastercv ekibine çıktığınız bu yolculukta başarılar diliyor, iş arayışında olan benim gibi binlerce aday için kullanışlı bir alternatif yarattığınız için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. 

 

 

Partnerimiz:  Jooble |  Türkiye'nin iş ilanları