+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Tüm Makale
Özel İstihdam Bürosu Raporu Nasıl Hazırlanır?
Tarih
Görüntülenme 2599
Hazırlayan EDİTÖR

Özel istihdam büroları, yurt içi ve yurt dışında iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyeti ile bu faaliyete yönelik işgücü piyasası, istihdam ve insan kaynakları hizmetlerinde bulunmak üzere Türkiye İş Kurumu tarafından yetkilendirilen şirketlerdir.
Bu şirketler işgücü piyasasının izlenmesi için gerekli olan; iş arayanlara ve işe yerleştirilen kişilere ait kimlik, eğitim, meslek bilgileri ile işverenlerden alınan açık işlere ait eğitim, meslek ve iletişim bilgileri ile işe yerleştirme bilgilerini kayıt altına alır ve bu bilgileri Kurum internet sayfası üzerinden sisteme kaydeder. Bu verileri içeren üçer aylık dönemlere ait raporlarını ise yine Kurum internet sayfası üzerinden Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim ayının 20’sine kadar Kuruma gönderir.

Özel istihdam büroları bu önemli bilgileri sisteme göndermek üzere aylık bilgilerini rapor haline getirirken özellikle başvuruların gruplanması ve aday bilgilerin elde edilmesi sürecinde zaman harcamak zorunda kalırlar.


Sistem, ilan yayınlanması sırasında şirketler tarafından atanan özel kod üzerinden işlemektedir. Şirketler kendileri dışında kimse tarafından görünmeyecek bu kod ile hangi kurum adına ilan yayınlıyor iseler bunu koda yazarlar. Böylelikle seçtikleri döneme ait özel kod’a yapılan başvurular ÖİB raporunda birleştirilir. Excel formatında alabileceğiniz bu rapor ile en kısa zamanda rapor sisteme işlenebilir.
Partnerimiz:  Jooble |  Türkiye'nin iş ilanları